Strona główna / Wydarzenia
Wydarzenia
Szkolenie dla Strażaków
2018-04-20
W dniach 17-19 kwietnia br. w siedzibie Kaliskich Linii Autobusowych odbyły się ćwiczenia i szkolenie z budowy nowych autobusów o napędzie hybrydowym dla Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Ponieważ autobusy o napędzie hybrydowym są niespotykanymi dotychczas pojazdami, służby ratownicze chciały zapoznać się z ich budową i ewentualnymi zagrożeniami. Wszystkie nowe autobusy kupowane przez Spółkę w ostatnich latach, dla zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom są wyposażone w automatyczny system wykrywania i gaszenia pożarów. Ponieważ jednak w ocenie KLA każde działanie dla podniesienia bezpieczeństwa warte jest zachodu, chętnie zaangażowaliśmy się we wspólną ze Strażą Pożarną akcję.
KLA na Festiwalu Profesjonalistów
2018-04-12

W dniach 6-7 kwietnia br. w hali Kalisz Arena odbył się dwudniowy Festiwal Profesjonalistów. Targi Pracy pozwoliły także nam zaprezentować Spółkę, jak również przedstawić interesujące oferty pracy i nauki. Kaliskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. oferowały pracę na stanowisku kierowcy autobusowego i kontrolera biletowego, a nasi pracownicy służyli kompleksową wiedzą w tym zakresie. Również młodzież szkolna mogła znaleźć dla siebie interesujące oferty praktyk zawodowych. Mimo, że na targach nie brakowało atrakcji takich jak m.in. pokazy Centrum Nauki Kopernik, zabawy edukacyjne Magic Lab czy warsztaty robotyki z klocków Lego, to nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Ogłoszenie o przetargach
2018-03-22
Informujemy, iż w terminie do dnia 4 kwietnia 2018 r. do godziny 10:00 można złożyć oferty w prowadzonych postępowaniach przetargowych dotyczących:
 
  1. Realizacji Projektu pn.: „Termomodernizacja budynku stacji kontroli pojazdów i budynku administracyjnego Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego Spółka z o.o. w Kaliszu”
    (nr sprawy: OZ-P/KLA/04/2018);
oraz 
  1. Wykonanie adaptacji budynku serwisu ogumienia pod pełnienie funkcji budynku magazynowego
    (nr sprawy: OZ-P/KLA/05/2018).
Szczegóły na stronie:  www.bip.kla.com.pl
INFORMACJA o sprzedaży
2018-03-20

Zarząd KLA Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu informuje o zamiarze sprzedaży dwóch przyczep campingowych oraz łódki.

Więcej informacji dotyczących sprzedaży w załączniku.

Zapraszamy do złożenia oferty.

KLA Sp. z o.o.

Ogłoszenie o przetargu
2018-02-19
Ogłasza się przetarg nieograniczony, którego przedmiotem zamówienia jest:
Realizacja Projektu pn.: Termomodernizacja budynku stacji kontroli pojazdów i budynku administracyjnego Kaliskiego Przedsiębiorstwa transportowego Spółka z o.o. w Kaliszu”.
 
Szczegóły na stronie www.bip.kla.com.pl
Ogłoszenie o postępowaniu
2018-02-19

Ogłasza się postępowanie, którego przedmiotem zamówienia jest:

 „Wykonanie adaptacji budynku serwisu ogumienia pod pełnienie funkcji budynku magazynowego”.

 
Szczegóły na stronie www.bip.kla.com.pl
INFORMACJA o sprzedaży autobusów
2018-02-12
Zarząd KLA Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu informuje o zamiarze sprzedaży siedmiu używanych autobusów. Więcej informacji dotyczących sprzedaży w załączniku.
 
Zapraszamy do złożenia oferty.
KLA Sp. z o.o.
 
Plik do pobrania /ogłoszenie/
Umowa podpisana – kolejne hybrydy dla KLA już w lipcu
2018-02-12
W dniu 8 lutego 2018 roku Miasto Kalisz podpisało umowę na zakup kolejnych 11 szt. nowych, ekologicznych pojazdów. Autobusy hybrydowe dostarczy firma MAN TRUCK & BUS POLSKA z siedzibą w Nadarzynie.
Dzięki uzyskanemu wsparciu w ramach WRPO w tym i ubiegłym roku, Spółka otrzyma 20 szt. nowoczesnych, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, przyjaznych środowisku autobusów. Wraz z zakupionymi w 2017 roku dziesięcioma autobusami marki Solaris, w ciągu dwóch lat KLA wymieni 30 pojazdów czyli prawie połowę taboru. Z pewnością dla pasażerów będzie to bardzo zauważalny wzrost w jakości i komforcie podróżowania.
Zaproszenie do złożenia oferty - badanie sprawozdania finansowego za rok 2017
2018-01-23

Rada Nadzorcza KLA Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu zaprasza uprawnione podmioty do składania ofert na przeprowadzenie badania Sprawozdania finansowego spółki Kaliskie Linie Autobusowe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kaliszu przy ulicy Wrocławskiej 30 - 38 za rok obrotowy 2017.

Treść ogłoszenia /do pobrania/

Informacja o wyborze oferty na dostawę autobusów
2018-01-18

W dniu 16 stycznia 2018 roku Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu rozstrzygnął przetarg na zakup 11 na „Dostawa 11 sztuk fabrycznie nowych autobusów klasy maxi o napędzie hybrydowym dla miasta Kalisza”. Jako najkorzystniejsza została uznana oferta nr 1 złożona przez firmę: MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o., Al. Katowicka 9, 05-830 Nadarzyn. Cena oferty: 19.187.434,20zł zł brutto, cena jednostkowa 1.418.000 zł netto/sztuka.

Wszystkie wydarzenia »